Popraw swoją efektywność w 3 prostych krokach

Popraw swoją efektywność w 3 prostych krokach

Pracujesz z domu i jesteś niezadowolony ze swojej produktywności? Chciałbyś pracować więcej lub szybciej, aby mieć czas na inne rzeczy? Mamy dla Ciebie 3 proste kroki do zwiększenia produktywności. 

Krok pierwszy: Zaplanuj swój dzień 

Bez listy zadań jesteś jak dziecko we mgle. Jednak nie tylko o listę zadań nam chodzi. Zadania to jedno, a termin ich wykonania to drugie. Zapisz wszystkie rzeczy, które musisz zrobić i posortuj je według ich ważności oraz pilności. Zadania ważne to te, które Ty chcesz wykonać ponieważ popchną dany projekt dalej. Zadania pilne to mniej ważne dla Ciebie sprawy, których termin już się zbliża. Następnie możesz posortować zadania na projekty. Następnie wpisz dane zadanie w odpowiedni dla Ciebie dzień tygodnia. Niektórzy zajmują się zadaniami z jednej kategorii jednego dnia, a z innej drugiego. Na przykład w poniedziałek załatwiają sprawy księgowe, prawne i inne nieprzyjemne czynności, drugiego dnia piszą teksty, trzeciego przygotowują posty na media społecznościowe. Pamiętaj, także żeby nie wrzucać sobie za dużo zadań jednego dnia. 

Krok drugi: Mierz czas pracy 

Pracując z domu często wydaje nam się, że pracujemy cały czas, a tak naprawdę nasze projekty nie posuwają się do przodu zbyt szybko. Dzieje się tak dlatego, że nie kontrolujemy się. Możemy sprawdzać media społecznościowe ile chcemy, jeść obiad ile chcemy itd. Dlatego warto jest mierzyć swój czas pracy oraz to ile zajmują nam inne czynności. W tym będą nam pomocne narzędzie do mierzenia czasu pracy, czy zwykły stoper w telefonie. Zapisuj co ile czasu Ci zajmuje i wyciągaj wnioski. 

Krok trzeci: Zaplanuj swój odpoczynek 

O wiele lepiej się pracuje, gdy mamy zaplanowaną jakaś super rzecz na wieczór lub gdy po prostu jesteśmy wypoczęci. Staraj się wynagradzać siebie wypoczynkiem za ciężką pracę. Po każdej przepracowanej godzinie zrób sobie pięć do dziesięciu minut przerwy. Pamiętaj żeby spędzać ją w inny sposób niż to co robiłeś przez ostatnią godzinę. Możesz wyjść na balkon, czy zrobić sobie kawę. Jeśli masz psa, wyjście z nim na spacer może Ci odświeżyć umysł. 

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl