Czy da się zarabiać grając w gry?

Czy da się zarabiać grając w gry?

Pojedynki na prawdziwe pieniądze

Zarabianie na grach komputerowych jest marzeniem wielu osób. Co ciekawe, marzenie to wcale nie pyta o wiek. Do pewnego momentu trudno było nie odnieść wrażenia, że jego realizacja nie jest możliwa, dziś jednak istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, aby czerpać z gry zarówno przyjemność, jak i spore niekiedy zyski finansowe. Jednym z pierwszych jest uczestnictwo w wirtualnych pojedynkach z prawdziwymi graczami. Tu sporą zasługę mają klasyczne gry hazardowe, ich sukces stał się bowiem trudną do zakwestionowania inspiracją dla sporych grup internetowych graczy. Tym razem zresztą mamy do czynienia z rozgrywką, w której losowość nie odgrywa aż tak dużej roli, wygrywa bowiem zwykle ten gracz, który jest po prostu lepszy lub lepiej przygotowany do walki, która go czeka.

Prowadzenie kanału na Youtube

Innym sposobem na zarabianie na graniu jest prowadzenie kanału na YouTube i nie można nie zgodzić się z tym, że jest to sposób, który już od pewnego czasu cieszy się sporą popularnością. Posiadanie własnego kanału na tym serwisie jest szczególnie modne wśród młodych ludzi, którzy niejednokrotnie zyskują w ten sposób finansową niezależność, doświadczenie i cenne kontakty. O sporych zyskach można myśleć choćby nawiązując współpracę z firmami oferującymi sprzęt dla gamerów, choć w tym przypadku należy mieć świadomość że lista osób marzących o zyskach jest długa, a sukces przychodzi jedynie do nielicznych.

Streamowanie gier

Udostępnianie transmisji – streaming

Podobną w swojej treści formą zarobkowania jest udostępnianie transmisji z gier określane też jako streaming. Serwisów, które pozwalają na świadczenie takich usług, nie jest wcale mało, a sam sposób jest naprawdę prosty. Wystarczy, że uruchomimy program do transmitowania na żywo tego, jak gramy i będziemy umieli o tym interesująco opowiadać, a już wkrótce będziemy mogli liczyć na pierwszych zysków. Naturalnie, również tu szanse na powodzenie nie są przesadnie duże a i zarobki są nieporównywalnie niższe od tych, z jakimi mamy do czynienia na portalu YouTube.

Udział w turniejach

Innym sposobem na pomnożenie pieniędzy dzięki grom komputerowym jest udział w turniejach organizowanych dla graczy. I tu zarabia jedynie niewielka grupa najlepszych zespołów, pula nagród rośnie jednak z roku na rok. Wraz ze wzrostem popularności turniejów, rosną też szanse na bycie nagrodzonym. Jeszcze niedawno na wyróżnienia mogli liczyć jedynie zwycięscy, dziś jednak nawet miejsce w drugiej dziesiątce zawodów daje dostęp do sporych pieniędzy.

Farming i sprzedaż przedmiotów/postaci

Jeśli obawiamy się, że nasze umiejętności nie są wystarczające do tego, aby zaistnieć w turnieju, zawsze możemy zainteresować się farmingiem. Ten nie należy do zadań najprzyjemniejszych, wiąże się bowiem z powtarzaniem konkretnej czynności po to, aby zdobyć walutę lub cenny przedmiot. Konieczność przeznaczania na czynność tę sporej ilości czasu odstrasza graczy, staje się jednak ciekawym rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się nad pomnożeniem swych zarobków. Jeśli znamy grę na tyle dobrze, że jesteśmy w stanie rozmawiać na jej temat z innymi osobami, możemy też pisać poradniki do gier. Okazuje się, że jest to cenna wiedza i wcale nie brakuje osób, które chcą za nią płacić.

Szukasz pracy stałej ? Sprawdź oferty pracy dla magazynierów

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl