Plusy i minusy pracy w domu

Plusy i minusy pracy w domu

Marzysz o pracy z domu? Chciałbyś sam dysponować swoim czasem? Wyobrażasz sobie, że pracujesz z sypialni lub na plaży? Wstajesz o 12 i jesteś bardzo szczęśliwy. To nie do końca rzeczywistość osób, które pracują w domu. Zdalna praca ma wiele zalet, trzeba być jednak przygotowanym na wady. A jest ich sporo. Jakie są więc blaski i cienie pracy zdalnej? 

Zalety pracy w domu 

O tym, że praca z domu to wspaniałe rozwiązanie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pierwszą zaletą takiego sposobu na życie jest to, że sam sobie jesteś sterem żeglarzem i okrętem. Krótko mówiąc samodzielnie możesz wybierać zlecenia, które Ci odpowiadają. Sam też decydujesz ile chcesz pracować i przede wszystkim za ile. Oczywiście, Twoja wolność wyboru skończy się w momencie, gdy odrzucisz wszystkie zlecenia. Kolejnym plusem jest brak dojazdów do pracy, a co za tym idzie więcej czasu na pracę i wypoczynek. Nie wydajesz też ciężko zarobionych pieniędzy na dojazdy, nie tłoczysz się w komunikacji miejskiej. Możesz jeść zdrowiej ponieważ masz ciągły dostęp do kuchni. Sam organizujesz miejsce swojej pracy więc możesz skorzystać ze sprzętu, który Ci się podoba i urządzić biuro zgodnie ze swoim gustem. 

Wady pracy w domu 

Największą wadą pracy w domu jest to, że... jesteś w domu. A więc masz mnóstwo rozpraszaczy. Nikt Cię nie pilnuje więc w dowolnym momencie możesz przestać pracować. Oczywiście potem poczujesz konsekwencje swojego lenistwa. Kolejnym minusem jest brak zrozumienia większości społeczeństwa. Często zdarza się, że osoby które pracują z domu słyszą następujące pytania: "Kiedy wreszcie weźmiesz się za normalną pracę?", "Skoro siedzisz w domu, to czemu nie posprzątałeś?", "Czy nie jesteś samotny pracując z domu?" itd. Są to pytania osób często bliskich. Musimy być na nie przygotowani, aby nie sprawiały nam przykrości. Praca zdalna nie jest niczym gorszym od pracy w biurze. A prośby o posprzątanie domu podczas czasu Twojej pracy możesz zbyć odpowiedzią "A czy Ty w biurze robisz pranie i gotujesz obiad dla całej rodziny?". To powinno wystarczyć. 

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl