Zarabianie w internecie – mit czy osiągalne pieniądze?

Zarabianie w internecie – mit czy osiągalne pieniądze?

Zarabianie w sieci w dużej mierze zależy od inwencji samej osoby zainteresowanej tym źródłem zarobku. Sposobów jest naprawdę mnóstwo – niektóre z nich nie wymagają zbyt wiele umiejętności, inne są adresowane głównie do specjalistów w rozmaitych dziedzinach. Czy na pracy w internecie naprawdę można zarobić pieniądze?

Zysk z reklam

Taka forma zarobku może być naprawdę dochodowa, pod jednym warunkiem – ten warunek to posiadanie popularnej, poczytnej strony, którą często odwiedzają internauci. W przeciwnym razie nikt nie będzie chciał umieszczać na stronie banerów, a tym bardziej płacić za ich umieszczenie. Warto jednak poświęcić czas i pracę na stworzenie strony, która zarabia – niezbyt duży baner może przynosić zysk rzędu 200 złotych. Oprócz prywatnych zleceniodawców, którzy chcą umieścić na poczytnej stronie swoje banery, istnieją też takie narzędzia, jak Google AdSense. Firma Google płaci za umieszczenie kodu z reklamą na stronie, a stawka jest od jednego kliknięcia.

Płatne treści na stronie internetowej

Aby zarobić w ten sposób, także trzeba posiadać popularną stronę internetową. Dobrym pomysłem na zarabianie, szczególnie dla osób będących specjalistami w jakiejś dziedzinie, jest stworzenie strony z wartościowymi, merytorycznymi treściami, na przykład szkoleniami czy e-bookami. Część z nich warto udostępnić użytkownikom za darmo, zwłaszcza na początku, aby nabrali zaufania i przekonali się, że treści są naprawdę dobre. Za dostęp do „najlepszych kąsków” pobiera się już opłaty. To satysfakcjonująca i opłacalna forma zarobku, choć niełatwa. Przede wszystkim, trzeba stworzyć coś, za co ludzie z chęcią zapłacą.

Artykuły sponsorowane

Linki sponsorowane i ich sprzedaż

Kolejny sposób dla tych, którzy tworzą chętnie odwiedzane strony internetowe. Linki pozycjonujące, inaczej nazywane linkami sponsorowanymi, są chodliwym towarem. Klient kupuje taki link i w zamian zamieszcza link do swoich treści na poczytnej stronie. Czy rzeczywiście można na tym zarobić? Raczej dorobić, rzadko więcej, niż 100 złotych na miesiąc. Warto jednak je mieć, tym bardziej, że linki sponsorowane to niemal żadna praca.

Bazy i listy mailingowe

Jeśli uda się zgromadzić na stronie bazę zarejestrowanych użytkowników, którzy zgodzą się na otrzymywanie maili reklamowych, rozsyłanie ich może przynieść dodatkowy zarobek. To także nie są ogromne pieniądze, raczej dodatek do pensji. Warto jednak przemyśleć taki sposób dorabiania.

Copywriting i pozycjonowanie stron

Copywriter wykonuje bardzo różnorodną pracę, polegającą głównie na pisaniu treści marketingowych oraz tekstów wykorzystywanych w SEO (pozycjonowaniu stron internetowych). Praca ta wymaga dość szerokiej i różnorodnej wiedzy, a nade wszystko umiejętności łatwego, lekkiego pisania. Aby zarobić na niej dużo, trzeba stale podnosić swoje umiejętności oraz poświęcać sporo czasu, jednak jest to możliwe. Osoby mające doświadczenie w pozycjonowaniu własnej strony mogą również zaoferować takie usługi innym, mniej obeznanym w świecie internetowego marketingu. To niezwykle opłacalne zajęcie, jeśli dojdzie się w jego wykonywaniu do wysokiego poziomu.

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl