Jak znaleźć nowych klientów przez Internet?

Jak znaleźć nowych klientów przez Internet?

Masz swoją firmę i utknąłeś w miejscu, gdzie nie przybywa Ci nowych klientów? A może chcesz zacząć pracować zdalnie i nie masz pojęcia jak zabrać się za szukanie nowych zleceń? W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć nowych klientów w Internecie. 

Reklamuj się w Internecie 

Pierwszym sposobem jest reklama w Internecie. Nie marnuj środków na rozdawanie ulotek, czy wieszanie plakatów. Są to reklamy nie miarodajne. Zastanów się co Ty robisz, gdy dostajesz ulotkę. Wcale jej nie czytasz, tylko odrazu wyrzucasz ją do śmieci. Tak robi większość osób. Nawet jeśli uważasz, że Twoja ulotka jest najlepsza na świecie i nie ma jej równych i tak trafi do kosza. Dlatego lepiej jest po prostu zainwestować te pieniądze w reklamę w Internecie. Gdzie to robić? Po pierwsze bardzo tanim źródłem pozyskania klientów jest Facebook. Pamiętaj, żeby nie dodawać posta ze zdjęciem. Dużo bardziej efektywna jest reklama z filmem i dużo tańsza. Nie musi to być super profesjonalny film, nagrany nie wiadomo jakim sprzętem. Wystarczy, że użyjesz telefonu i swojej kreatywności. Spraw, że nudny produkt stanie się bardzo ciekawy. Próbuj i testuj co najlepiej Ci wychodzi i jaka reklama ma największy zasięg i efektywność. Drugim miejscem w którym możesz się reklamować jest Google. Gdy wykupisz taką reklamę, po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego słowa kluczowego internauci zobaczą Twoją stronę na samym początku listy wyszukiwań z dopiskiem "reklama". Wiele osób nie chcesz szukać dalej niż pierwsze trzy wyniki wyszukiwania. Jest to szybki sposób na pozycjonowanie swoich usług. Możesz także powalczyć o lepsze pozycjonowanie za pomocą bezpłatnych środków, a więc bloga i YouTube. Dzięki wpisaniu w tytule dokładnie takich fraz jakie są używane przez użytkowników szybko znajdziesz się na pierwszych miejscach wyszukiwania. 

Odpowiadaj na ogłoszenia 

Kolejnym dobrym sposobem na zdobycie nowych klientów jest odpowiadanie na ogłoszenia. Pamiętaj, aby się przyłożyć do tego zadania. Pokaż swoje ostatni prace, jeśli masz to pochwal się także swoimi rekomendacjami. To bardzo ważne w budowaniu zaufania. Dzięki temu szybciej otrzymasz odpowiedź. Pamiętaj, także żeby poznać się trochę z daną firmą zanim odpowiesz na jej ogłoszeni. Bądź kreatywny ale profesjonalny. Jeśli szukasz ogłoszeń, koniecznie sprawdź ten portal ogłoszeniowy: https://pinbook.pl/praca/katowice 

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl