Jak pracować z domu i nieźle zarabiać?

Jak pracować z domu i nieźle zarabiać?

Wraz z rozwojem technologii i przenoszeniem się działalności wielu firm do sieci, wzrasta lista możliwości zarabiania w internecie. Jak zarobić na życie lub dorobić sobie do podstawowych dochodów, nie wychodząc z domu?

Zaopiekuj się... Facebookiem cudzej firmy

Social media marketing staje się coraz bardziej potrzebną gałęzią reklamy. Małe i duże firmy chcą pozostawać w kontakcie ze swoimi klientami, prowadząc profile na Instagramie, Facebooku, Linkedin, Twitterze. To dziś właściwie podstawa, by zostać uznanym za firmę nowoczesną. Mało kto wchodzi na strony internetowe przedsiębiorstw, gdy można sprawdzić je wygodnie na Facebooku. Wielu dyrektorów firm zatrudnia osoby odpowiedzialne za regularne i ciekawe prowadzenie strony firmy w social mediach.

Przekazuj wiedzę online

Kursy online z rozmaitych dziedzin są dziś niezwykle pożądane przez osoby, które chcą się rozwijać małym nakładem czasu. Każdy, kto zna się na czymś dobrze, wypracował sobie doświadczenie i posiada wiedzę, może tworzyć kursy online, coraz chętniej kupowane przez internautów. W tej pracy konieczna jest wiedza, kreatywność i umiejętność stworzenia treści, za którą ludzie chętnie zapłacą, przekonani o jej dużej wartości merytorycznej.

Fotografuj i edytuj zdjęcia

Obok Facebooka wybija się ostatnio inny serwis społecznościowy – Instagram, gdzie treść gra rolę niszową względem obrazu. Niektóre osoby prowadzące firmy potrzebują fotografa, który zgodzi się tworzyć dla nich taki instagramowy profil. Jeśli umiesz robić fotografie, które łapią za serce, lub choćby przykuwają uwagę patrzącego, to praca idealna dla ciebie. Także umiejętność edytowania zdjęć w Photoshopie i innych programach jest na wagę złota. Pomyśl o sklepie internetowym, który potrzebuje banerów reklamowych oraz ładnych, zachęcających fotografii produktów oferowanych na swojej stronie – to idealne pole do popisu dla osoby, która zna się na edycji zdjęć.

Konsultant online

Pracuj jako wirtualna asystentka/asystent

Dziś prowadzenie firmy wymaga stałego bycia online – odbierania maili, obsługiwania social mediów czy posługiwania się pakietem biurowym. Nie każdy ma na to czas lub odpowiednie umiejętności. Dlatego właśnie osoby zajmujące się porządkowaniem firmowych skrzynek mailowych lub monitorowaniem wiadomości wysyłanych przez klientów na stronę internetową są coraz chętniej i częściej zatrudniane. Wprawdzie trudno jest zarobić w ten sposób mnóstwo pieniędzy, jednak takie zajęcie bywa świetnym źródłem dodatkowych dochodów.

Podejmij pracę SEO konsultanta

Pozycjonowanie jest dla wielu firm kwestią z rodzaju „być albo nie być”. Optymalizacja tekstów, które ktoś inny stworzył pod pozycjonowanie, to także ciekawe zajęcie, które może przynieść dochody. Taka praca nie jest trudna ani specjalnie skomplikowana, nie wymaga też ogromnych nakładów czasu, jeśli tylko potrafisz go sobie dobrze zorganizować.

Pracuj dla Google!

To jedynie brzmi jak kosmiczne wyzwanie. Certyfikat Google można zdobyć za darmo, a następnie zostać specjalistą od kreowania reklam. To zajęcie będzie wymagało wdrożenia i edukacji – Google Adds są dość skomplikowane. Jednak wysiłek włożony w przygotowanie z pewnością się opłaci.

Praca - aktualne oferty na Pinbook.pl